Ekologická likvidácia elektroodpadu v IME

Dôležitosť ekologickej likvidácie elektroodpadu

Je dôležité, aby sme si uvedomovali význam ekologickej likvidácie elektroodpadu. Nesprávna likvidácia môže mať vážne dôsledky pre životné prostredie aj naše zdravie. Elektrické a elektronické zariadenia obsahujú nebezpečné látky ako ortuť, olovo a kadmium, ktoré môžu unikať do pôdy, vody a ovzdušia. Tieto látky sú toxické a môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Preto je dôležité správne likvidovať staré spotrebiče na recykláciu, kde sa tieto nebezpečné látky spracujú bezpečným spôsobom.

Ekologická likvidácia a recyklácia v spoločnosti IME

V spoločnosti IME sa zameriavame na zodpovednú ekologickú likvidáciu a podporu recyklácie elektroodpadu z našich montáží a výrobných procesov. Pri tejto činnosti je našim partnerom spoločnosť ASEKOL. Týmto jednoduchým krokom spolu prispievame k ochrane nášho životného prostredia a udržateľnému rastu.

ekologická likvidácia elektroodpadu

Zodpovednosť výrobcov a spotrebiteľov

Správna ekologická likvidácia elektroodpadu je nielen etickou a environmentálnou povinnosťou, ale aj zákonom stanovenou povinnosťou. Na Slovensku platí viacero zákonov a predpisov, ktoré regulujú spracovanie elektroodpadu. Najdôležitejším zákonom je Zákon o odpadoch, ktorý vymedzuje postupy pre správne triedenie, zhromažďovanie a recykláciu elektronických zariadení. Podľa tohto zákona majú výrobcovia a distribútori povinnosť zabezpečiť systém spätného prevzatia a spracovania elektroodpadu. Spotrebitelia sú naopak povinní odovzdávať svoje staré elektronické zariadenia do autorizovaných miest spätného odberu. Tieto právne požiadavky majú za cieľ minimalizovať negatívne vplyvy elektroodpadu na životné prostredie a podporovať udržateľný rozvoj.

Máte záujem o tepelné čerpadlo?

Ozvite sa nám ešte dnes. Radi vám vysvetlíme všetko o tepelných čerpadlách a našej firme, prídeme na osobnú obhliadku a poskytneme aj individuálnu zľavu. 🙂

IME výroba tepelných čerpadiel
slovenský výrobca
kvalitný produkt
siea logo
eprel logo
zelená domácnostiam

Naša stránka používa cookies, aby sme Vám umožnili jej pohodlné prezeranie a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavenie Sukromia

Naša stránka používa cookies, aby sme Vám umožnili jej pohodlné prezeranie a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Odmietnuť všetko
Uložiť
Prijať všetko
Open Privacy settings