EPREL – Európsky register výrobkov s energetickým označením

V tomto článku sa dozviete prečo je pri výbere tepelného čerpadla dôležité vedieť čo je to EPREL.
eprel ime tepelne cerpadla
Na Slovensku sa za posledné roky “roztrhlo vrece” s predajcami tepelných čerpadiel a tak je pri výbere dôležité vedieť na čo si treba dávať pozor.
Vedeli ste, že pokiaľ si chcete nechať uplatniť štátnu dotáciu na Vaše tepelné čerpadlo, musí byť jeho výrobca / značka zaregistrovaná na oficiálnych inštitúciách SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra) a EPREL (Európsky register výrobkov pre označovanie energetickými štítkami)?
V prípade, že si chcete kúpiť tepelné čerpadlo od predajcu, ktorí nemá svoje zariadenia zaregistrované na týchto úradoch, nemôžete dostať od štátu dotáciu Zelená domácnostiam.
Naše tepelné čerpadlá IME sú certifikované, testované a úspešne zaregistrované na SIEA aj EPREL, vďaka čomu sú vhodné na udelenie štátnej dotácie. Presvedčiť sa o tom môžete na oficiálnych stránkach týchto inštitúcií, kde nájdete aktuálne zoznamy oprávnených značiek a zhotoviteľov tepelných čerpadiel, ktoré prešli touto registráciou.

Čo je to EPREL? 

EPREL – Európsky register výrobkov s energetickým označením

Pri výbere tepelného čerpadla, prípadne iného zariadenia, ktoré spotrebuváva elektrinu je dôležitý jeho energetický štítok – stupnica energetickej účinnosti zariadenia od A-G (A+++ / A++ / A+ a pod). 

Spotrebitelia môžu nájsť podrobné informácie o výrobkoch a modeloch s energetickým štítkom v európskom registry výrobkov s energetickým označením – EPREL. Tento oficiálny európsky register ponúka možnosť identifikovať, ktoré produkty majú najlepší pomer nákladov a efektívnosti pre konkrétnu potrebu. Poskytujú sa aj informácie o iných aspektoch, ako je spotreba energie produktu, ako je jeho možná spotreba vody, emisie hluku, predĺženie záruky, dostupnosť náhradných dielov, trvanie alebo podpora produktu. 

EPREL podporuje tento porovnávací proces poskytovaním online informácií o rôznych aspektoch produktu, ale neposkytuje ani nezohľadňuje cenu produktu. Tým, že EPREL vedie svojich používateľov k energeticky najefektívnejším modelom výrobkov a zároveň povzbudzuje výrobcov, aby vyvíjali nové, efektívnejšie modely, aby sa objavili na najvyšších a hodnotnejších priečkach, prispieva EPREL k znižovaniu spotreby energie a dovážanej do EÚ.

Názor odborníka
Názor odborníka

"V prípade, že tepelné čerpadlo nie je zaregistrované na SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra) a EPREL ( Európsky register výrobkov s energetickým označením) , nie je možné si na takéto TČ uplatniť dotáciu Zelená domácnostiam / Obnov dom.  "

Tepelné čerpadlá IME sú zaregistrované na EPREL.

Ponuka tepelných čerpadiel IME →

Objavte našu ponuku Tepelných čerpadiel

Máte záujem o tepelné čerpadlo?

Ozvite sa nám ešte dnes. Radi Vám vysvetlíme všetko o tepelných čerpadlách a našej firme, prídeme na osobnú obhliadku a poskytneme aj individuálnu zľavu. 🙂

Ďalšie články s praktickými informáciami

IME výroba tepelných čerpadiel
slovenský výrobca
kvalitný produkt
siea logo
eprel logo
zelená domácnostiam

Naša stránka používa cookies, aby sme Vám umožnili jej pohodlné prezeranie a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavenie Sukromia

Naša stránka používa cookies, aby sme Vám umožnili jej pohodlné prezeranie a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Odmietnuť všetko
Uložiť
Prijať všetko
Open Privacy settings