Tepelné čerpadlá pre domácnosti

tepelné čerpadlá pre novostavby

Pre novostavby ✓

tepelné čerpadlá pre staršie domy

Pre staršie domy ✓

TEPELNÉ ČERPADLÁ PRE DOMÁCNOSŤ tepelné čerpadlá IME

tepelné čerpadlá vzduch voda

Vzduch → Voda SPLIT

Tepelné čerpadlo vzduch-voda split využíva energetický potenciál okolitého vzduchu na ohrev TÚV a vykurovanie / chladenie objektov. Má vonkajšiu a vnútornú jednotku.

tepelné čerpadlo vzduch voda monoblok

Vzduch → Voda MONOBLOK

Tepelné čerpadlo vzduch-voda monoblok využíva energetický potenciál okolitého vzduchu na ohrev TÚV a vykurovanie priestorov. Pozostáva len z vonkajšej jednotky.

tepelné čerpadlá voda voda

Voda → Voda

Tepelné čerpadlo voda-voda využíva tepelnú energiu podzemnej alebo povrchovej vody na vykurovanie alebo chladenie budov s cieľom dosiahnuť úspornú a ekologicky šetrnú prevádzku s vysokým SCOP.

tepelné čerpadlá zem voda

Zem → Voda

Tepelné čerpadlo zem-voda využíva tepelnú energiu nachádzajúcu sa v zemi na vykurovanie alebo chladenie budov, čo umožňuje energeticky úspornú a ekologicky šetrnú prevádzku s vysokým SCOP.

Naša firma vyrába, inštaluje a servisuje všetky druhy tepelných čerpadiel: tepelné čerpadlá vzduch-voda (SPLIT / MONOBLOK), tepelné čerpadlá zem-voda a tepelné čerpadlá voda-voda. Výber tepelného čerpadla do domácnosti závisí od viacerých parametrov ako napríklad lokalita a rozloha pozemku, tepelné straty domu, súčasný spôsob vykurovania (podlahové kúrenie/radiátory), vykurovacia plocha, zateplenie, počet osôb v dome…V prípade, že neviete aký typ tepelného čerpadla je pre váš dom ten správny, kontaktujte nás telefonicky a my vám po technickej analýze domu navrhneme najúspornejšie tepelné čerpadlo presne pre vašu domácnosť → 0948 106 722.

IME je ideálne riešenie pre každú domácnosť

Riešenie pre každý dom

Tepelné čerpadlá IME vieme navrhnúť a vyrobiť pre akúkoľvek  domácnosť, či už novostavbu alebo starší rodinný dom v rekonštrukcii (bungalov aj viacposchodový) s rôznymi typmi doterajšieho vykurovania (plyn / drevo / pelety / ekohrášok … radiátory / podlahové kúrenie / kombinované kúrenie…) S tepelným čerpadlom IME (pri rekonštrukcii domu) nie je problém zachovať radiátorové kúrenie, prípadne ho kombinovať s podlahovým kúrením.

Úspora nákladov až o 70%

Tepelné čerpadlá IME sú účinné a majú vysoké SCOP, čo znamená, že na výrobu rovnakého množstva tepla ako tradičné vykurovacie systémy spotrebujú oveľa menej energie. To vedie k výrazným úsporám na účtoch za energiu (až do výšky 70%). Zaujíma vás o koľko menej budete platiť za energie s našim tepelným čerpadlom IME? Neváhajte nás kontaktovať a my vám vypočítame vašu budúcu mesačnú úsporu peňazí aj návratnosť investície → 0948 106 722.

Návratnosť investície 3-5 rokov

Návratnosť investície do tepelného čerpadla sa skracuje kvôli neustále sa zvyšujúcim cenám energií (elektrina, plyn, fosílne palivá). To, kedy sa vám investícia vráti, závisí od konkrétnych podmienok (typ tepelného čerpadla, vykurovacia plocha, zateplenie domu a pod.). V priemere sa návratnosť investície do tepelného čerpadla pohybuje od 3-5 rokov.

Spoľahlivo a bez starostí

Keďže si tepelné čerpadlá IME sami vyrábame, poznáme ich ako dlaň svojej ruky. Navyše sme vďaka vlastnému vývoju odstránili 99% najčastejších chýb tepelných čerpadiel. Ako výrobca máme všetky súčiastky a komponenty skladom, takže aj pri väčšej chybe vieme situáciu promptne vyriešiť a o všetko sa postarať bez toho, aby ste museli čakať. Našimi tepelnými čerpadlami sme si natoľko istí, že k nim ponúkame nadštandardnú predĺženú záruku až na 5-10 rokov. Viac o záruke →

Ochrana životného prostredia

Tepelné čerpadlá využívajú na výrobu tepla okrem malého množstva elektriny len obnoviteľné zdroje – zem, vzduch, voda. Tepelné čerpadlá nevyžadujú spaľovanie fosílnych palív*, čo znamená, že znižujú emisie skleníkových plynov a prispievajú k ochrane životného prostredia. Navyše tepelné čerpadlá IME využívajú ekologické chladivo (R32 a R290).

*okrem emisií vytvorených pri výrobe malého množstva elektriny v elektrárňach

Nezávislosť od fosílnych palív

Tepelné čerpadlo vyrába teplo z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú voľne dostupné v prírode. To znamená, že tepelné čerpadlá nie sú závislé od dovozu fosílnych palív, ktoré sú často drahé a nestabilné. Vďaka tepelnému čerpadlu sa Vy a Vaša rodina stanete sebestačnými a nezávislými od fosílnych palív a ich cenové výkyvy a dostupnosť nebudú ovplyvňovať Vaše účty za energie.

Vykurovanie, chladenie a ohrev vody v 1

Tepelné čerpadlo IME môže byť použité na vykurovanie, chladenie a ohrev teplej vody zároveň. To znamená, že tepelné čerpadlo viete využiť v zime na kúrenie a v lete ako klimatizáciu.

Fotovoltika + tepelné čerpadlo IME

Naša firma IMEnergy, s.r.o. vám navrhne a zabezpečí kompletný systém energetickej úspory – fotovoltika + tepelné čerpadlo, vďaka čomu dosiahnete ešte väčšiu úsporu nákladov na energie.

Dotácia na tepelné čerpadlo? S nami ÁNO

Výhodou tepelných čerpadiel IME je to, že spĺňajú prísne kritériá (SIEA, EPREL) pre udelenie štátnej dotácie Zelená domácnostiam. Všetkým našim zákazníkom poskytneme na naše tepelné čerpadlá plnú administratívnu podporu pri získaní štátnej dotácie ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM a to do maximálnej možnej výšky až 4 370€.

Viac o dotáciách na tepelné čerpadlá IME →

Prémiový zákaznícky servis? U nás samozrejmosť

Tepelné čerpadlo vám vieme zhotoviť spolu s kotolňou kompletne na kľúč – vykonáme odbornú obhliadku domu, navrhneme ho tak, aby bolo čo najefektívnejšie a najúspornejšie, dovezieme, namontujeme, spustíme, otestujeme, budeme pravidelne servisovať a samozrejme vás aj zaškolíme na jeho základnú obsluhu.

Viac o montáži →                         Viac o servise →

Kontaktujte nás a zistite viac o tom, ako vám môžu tepelné čerpadlá IME pomôcť ušetriť peniaze za energie → 0948 106 722.

Ivan Plevík spolumajiteľ

Rada odborníka

“Výber správneho typu tepelného čerpadla a jeho odbornej montáže je omnoho dôležitejší než výber samotnej značky tepelného čerpadla. Preto odporúčame zvoliť si pre váš projekt správnu firmu, ktorá tepelné čerpadlá nie len predáva ale aj montuje a servisuje vo Vašom okolí. Ďalšou dôležitou vecou sú dotácie. V prípade, že tepelné čerpadlo nie je zaregistrované na SIEA a EPREL, nie je možné si na takéto TČ uplatniť dotáciu Zelená domácnostiam / Obnov dom.”

REÁLNY PRÍKLAD Z PRAXE

tepelne cerpadlo pre starsie rodinne domy

Starší rodinný dom, KRAĽOVANY

Reálna ukážka investície, nákladov, úspor: 

  • Názov projektu: Kraľovany JG1
  • Začiatok a koniec projektu: 4/2018-5/2018
  • Typ tepelného čerpadla: zem-voda
  • Ročné náklady na energie: 2 160 €
  • Ročné náklady na energie (tepelné čerpadlo IME): 960 €
  • Priemerná mesačná úspora: 100€
  • Ročná úspora nákladov: 1 200 €  (o 55% nižšie účty za energie)

Máte záujem o tepelné čerpadlo?

Ozvite sa nám ešte dnes. Radi vám vysvetlíme všetko o tepelných čerpadlách a našej firme, prídeme na osobnú obhliadku a naceníme kompletné tepelné čerpadlo aj s jeho montážou našou firmou. 🙂

IME výroba tepelných čerpadiel
slovenský výrobca
kvalitný produkt
siea logo
eprel logo
zelená domácnostiam

Naša stránka používa cookies, aby sme Vám umožnili jej pohodlné prezeranie a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavenie Sukromia

Naša stránka používa cookies, aby sme Vám umožnili jej pohodlné prezeranie a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Odmietnuť všetko
Uložiť
Prijať všetko
Open Privacy settings