Na čo si dať pozor pri výbere tepelného čerpadla?

Na čo si dať pozor pri výbere tepelného čerpadla? - BLOG IME

Tepelné čerpadlá si získavajú čoraz väčšiu popularitu medzi majiteľmi rodinných domov a firiem. Sú šetrné k životnému prostrediu, energeticky efektívne a pri správnom výbere vám dokážu ušetriť značné peniaze na vykurovacích nákladoch.

Aby ste si vybrali to pravé tepelné čerpadlo pre vaše potreby, je dôležité zvážiť rôzne faktory.

Tu je zopár tipov, na čo si dať pozor:

1. Typ chladiva:

Uistite sa, že tepelné čerpadlo nepoužíva chladivo, ktoré už nie je povolené na používanie. Tieto chladivá sú často škodlivé pre životné prostredie a v budúcnosti s nimi môžu byť problémy s dostupnosťou a servisom. Viac o chladivách v tepelných čerpadlách IME nájdete sem.

Tepelné čerpadlá IME používajú výhradne schválené a certifikované chladivá. 

2. Certifikácia:

Pre splnenie podmienok na dotáciu je nutné, aby tepelné čerpadlo malo certifikát. Zoznam certifikovaných tepelných čerpadiel nájdete na stránkach EPREL a SIEA.

Tepelné čerpadlá IME majú všetky potrebné certifikáty pre uplatnenie štátnej dotácie.

3. Odborná obhliadka:

Pred inštaláciou tepelného čerpadla je dôležité, aby váš dom navštívil certifikovaný inštalatér a posúdil jeho tepelné straty a ďalšie kľúčové faktory. Na základe týchto informácií vám bude vedieť odporučiť ten správny typ a výkon čerpadla. Bez osobnej obhliadky domu/firmy, nie je možné navrhnúť správne tepelné čerpadlo.

U nás v IME je bezplatná obhliadka domu nevyhnutná pre návrh tepelného čerpadla.

4. Kompletné služby:

Vyberte si firmu, ktorá vám okrem dodávky tepelného čerpadla ponúkne aj kompletné služby, ako napríklad montáž kotolne, spustenie tepelného čerpadla, vybavenie dotácií a záručný servis.

Firma IMEnergy, s.r.o. poskytuje kompletné služby v oblasti tepelných čerpadiel – obhliadka, návrh, výroba, vývoj, montáž tepelného čerpadla, montáž kotolne, spustenie tepelného čerpadla, vybavenie dotácií, zaškolenie, servis.

Výber tepelného čerpadla je dôležitá investícia, preto je dôležité venovať mu dostatok času a zvážiť všetky faktory.
Dodržiavaním týchto tipov si môžete vybrať tepelné čerpadlo, ktoré vám bude slúžiť dlhé roky a ušetrí vám peniaze na vykurovacích nákladoch.

V prípade záujmu o konzultáciu nás neváhajte kontaktovať → tel. 0948 106 722

Objavte našu ponuku Tepelných čerpadiel

Máte záujem o tepelné čerpadlo?

Ozvite sa nám ešte dnes. Radi Vám vysvetlíme všetko o tepelných čerpadlách a našej firme, prídeme na osobnú obhliadku a poskytneme aj individuálnu zľavu. 🙂

Ďalšie články s praktickými informáciami

IME výroba tepelných čerpadiel
slovenský výrobca
kvalitný produkt
siea logo
eprel logo
zelená domácnostiam

Naša stránka používa cookies, aby sme Vám umožnili jej pohodlné prezeranie a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavenie Sukromia

Naša stránka používa cookies, aby sme Vám umožnili jej pohodlné prezeranie a vďaka analýze prevádzky webu neustále zlepšovali jeho funkcie, výkon a použiteľnosť.

Odmietnuť všetko
Uložiť
Prijať všetko
Open Privacy settings